Koşullar ve Gerekli Evraklar

Koşullar ve Gerekli Evraklar

Arababurada: Goldcar, Ekar Global ve Mycar Tur Asist gibi kurumsal araç kiralama şirketlerinin yetkili acentesidir. Sitemiz üzerinden yapılan rezervasyon talepleri bu firmaların sistemlerine elektronik ortamda işlenmektedir.

Talep edilen araç, marka ve model bakımından farklılık gösterebilir. Tercih edilen aracın istenilen tarihte müsaitliği olmadığı taktirde aynı sınıf başka bir araç önerilebilir.

Arababurada sitesi üzerinden yapılan rezervasyon talepleri ön rezervasyon talebi niteliğindedir ve kesin rezervasyon garantisi verilmemektedir.

Araç kiralama koşulları şirketlerin prosedürlerine göre değişiklik göstermektedir. Söz konusu bilgiler Araç Kiralama sayfasında listelenilen araçların açıklama tablosunda belirtilmiştir.

Arababurada kiracıdan kiralama ücreti tahsil etmemektedir. Kiralama ücretleri aracı teslim alırken, aracın başında gerekli belgeler düzenlenip imzalandıktan sonra firma yetkililerine ödenecektir.

Depozito Bedeli: Kiracının kredi kartından geçici bir süreliğine ön provizyon olarak işlem yapılır. Bu ücret kirama süresi sonunda ve aracın kiralama şirketine teslim edilmesininden bir süre sonra kiracının kredi kartına iade edilir. Kiralama süresi içerinde otoyol, köprü geçisi ücretleri ve trafik ceza ücretleri provizyondaki depozito bedelinden tashil edilebilir. Bu ücretler tahsil edildikten sonra kalan tutar kredi kartına iade edilir. Depozito bedeli, aracın kiralandığı şirket ve aracın sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

Drop Bedeli: Aracın kiralama süresi sonunda, teslim alınan şehirden farklı bir şehirde firmaya teslim edilmesi durumunda ekstra ücret talep edilir. Bu ücret kilometre mesafesine göre hesaplanır.

Araç kiralamak için gerekli evraklar: Kimlik belgesi veya pasaport, sürücü belgesi ve aracı kiralayan kişinin kendine ait kredi kartı.

Global Rent a Car
Goldcar
Rigorent